Historia

11 lipca 1994 roku Jacek Fidos, Jan Plaskota, Jan Fidos, Mariusz Fidos, Zbigniew Najdzik, Paweł Plaskota i Marek Gruchot założyli Ludowy Klub Sportowy RuszCovia Ruszkowice, który bardzo szybko został zgłoszony do ROZPN-u. Pierwszy trening poprowadził Zbigniew Najdzik wraz z Jackiem Fidosem, natomiast kierownikiem zespołu został Jan Plaskota. Wójt Gminy Lech Fidos przyznał dość okazałą jak na te czasy kwotę pieniężną, która pozwoliła na zakup sprzętu sportowego. Pierwszym Sponsorem została Pszysuska firma Wit-Mak, która przewoziła zawodników na spotkania wyjazdowe. Wsparcia również udzieliła  firma z Radomia "Szajewski" która wówczas budowała szkołę w Ruszkowicach. Owa firma zobowiązała się do płacenia 500.000 starych złotych za kazdą strzelona bramkę. W  pierwszy meczu w oficjalnych rozgrywkach klasy B, RuszCovia pokonała 2:0 KS Potworów. Pierwszą bramkę dla LKS-u zdobył Mariusz Miernik, a drugą mający zaledwie 17 lat Paweł Majewski. Po rundzie jesiennej RuszCovia zajmowała 3 miejsce w tabeli, a najlepszym strzelcem był Piotr Gil. Niestety koniec sezonu nie był aż taki dobry jak jego początek. RuszCovia zajęła 5 miejsce w tabeli (drużyn było 11). 19 marca 1995 piłkarze z Ruszkowic zagrali swoją pierwszy mecz w PP. Rywalem był Oskarem Przysucha, który pewnie wygrał 3:0.

Boisko przy szkole zostało wyremontowane i w sierpniu 1996 roku LKS rozegrał na nim swój pierwszy oficjalny mecz. Przeciwnikiem RuszCovii był LZS Sucha (2:1 dla RuszCovii). Jednak było to jedno z nielicznych zwycięstw w tym sezonie. Słaba postawa LKSu zmusiła wójta Lecha Fidosa do zmian. Postanowił zwolnic urzędującego trenera Gawrysia. Niezgadzający się z tą decyzją zarząd podał się do dymisji. którą wójt rozpatrzył pozytywnie. Ostatnie cztery mecze RuszCovia rozegrała pod opieką Zbigniewa Najdzika. W pierwszym meczu prowadzonym przez nowego szkoleniowca LKS rozgromił LZS Wyśmierzyce aż 9:0! W styczniu 1997 roku, zorganizowano zebranie na którym klub przyją nowa nazwę. W tym właśnie momęcie LKS RuszCovia Ruszkowice zamienił się w  Gminny Klub Sportowy RuszCovia Borkowice. Wybrano również nowy zarząd w którego skład wchodzili: Szymon Plaskota (prezes), Dariusz Sykuła (sekretarz), Leszek Łochowski (skarbnik), Jan Plaskota (kierownik dróżyny), Mirosław Fidos (Kierownik sekcji). Nowy zarząd mianował Ryszarda Sionka nowym trenerem. Jego zadaniem miało być wprowadzenie GKS-u do A klasy. W tym samym czasie RuszCovia pozyskała jeszcze jednego sponsora- hurtownie "Gros", która zakupiła piłki, przybory bramkarskie oraz dowoziła na mecze napoje i słodycze. Tego roku RuszCovia dotarła do 3 rundy PP. Niestety cel którym był awans do klasy A nie został zrealizowany. Tego samego roku zmarł skarbnik zespołu- Leszek Łochowski.W roku 1998 RuszCovia odniosła zwyciestwo w I rundzie PP z Orłem gielniów 2:1, lecz w dalszych rozgrywkach drużyna już nic nie osiagnęła W rozgrywkach zajęła 3 pozycję.

Rok 2010- historyczna data w dziejach Gminnego Klubu Sportowego! Przez tyle lat nasz klub walczył o Klase A, udawało się nam do niej awansować, następnie znów z niej spadaliśmy, lecz od kilku lat byliśmy jej stałym "człownkiem". Jednak właśnie w sezonie 2009/2010 RuszCovia awansowała do Ligi Okręgowej. Kiedyś podstawą naszej jedenastki byli Zbigniew Najdzik i Piotr Gil, teraz do GKSu przyszło nowe, młode pokolenie- ich synowie. To właśnie oni (Michał i Patryk Gil, Adam Najdzik, a także Dawid Skuza, Damian Stępień, Kamil Krzepkowski, Kamil Raczyński, Jacek Gruchot) dali nam możliwość gry w Lidze Okręgowej.

GKS - Sienno