Przełamanie w Garbatce !

• autor: gr, 2013-09-01 09:41

Plon Garbatka - GKS RuszCovia Borkowice  0:1 ( 0:0 )

0 : 1  Rafalski 62"

GKS: Skuza D - Chatys, Derlatka, Rzeszowski P,

Plucner, Porczek, Rafalski,

Winiarski, Sapieja,

Wiatkowski ( 70" Regulski),

Krzepkowski ( 83"Pająk)

-W piątej kolejce nasi piłkarze przełamali fatalną serie porażek pokonując gospodarzy po celnym strzale z rzutu wolnego w 60 minucie autorstwa Mateusza Rafalskiego. Spotkanie w Garbatce to typowy ligowy bój o punkty. Zawodnicy obu zespołów maksymalnie zaangażowali się w walkę na całej długości i szerokości boiska.Jako pierwsi sytuacje strzelecką wypracowali nasi gracze jednak strzał Porczka obronił bramkarz gospodarzy. Zawodnicy Plonu próbowali zaskoczyć Skuzę strzałami z dystansu jednak były one niecelne lub padały łupem dobrze dysponowanego bramkarza. W tej częsci spotkania nasi futboliści stworzyli jeszcze dwie dogodne sytuacje jednak ani Krzepkowski ani Sapieja nie potrafili zaskoczyć bramkarza gospodarzy. W drugiej odsłonie Borkowiczanie uporządkowali grę w środku pola i raz po raz kąsali rywala groźnymi atakami.Po jednej z takich akcji tuż przed polem karnym Plonu faulowany był Sapieja. Dobrze prowadzący to spotkanie arbiter Dobrek Dominik (wraz z sędziami asystentami) odgwizdał rzut wolny dla RuszCovii. Piłkę ustawił Rafalski i ładnym strzałem ponad murem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 68 minucie wynik mógł podwyższyć Krzepkowski będąc sam na sam z bramkarzem Plonu zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i goalkeeper gospodarzy zażegnał niebezpieczeństwo. W 74 minucie Winiarski zamiast podawać do idealnie ustawionego Sapieji zagrał na pamięć do Krzepkowskiego który nie nadążył za akcją. Najgroźniejszą sytuacje piłkarze Plonu stworzyli w 86 minucie zawodów kiedy to po rzucie rożnym jeden z obrońców RuszCovii zbyt krótko wybił piłkę przed pole karne gdzie czyhał na okazje gracz Plonu i jednak po jego strzalE w sukurs Skuzie przyszła poprzeczka. W  94 minucie prosty błąd popełnił rozgrywający dobre zawody Chatys który nie trafił w futbolówkę z prezentu usiłował skorzystać Kocyk jednak ofiarną interwencją niebezpieczeństwo zażegnał Plucner. Chwilę później sędzia zakończył zawody i pierwsze zwycięstwo trójkolorowych stało się faktem.

- filmik z meczu -▶ Plon Garbatka - RuszCovia Borkowice Tymex liga okręgowa 5 kolejka 31.08.2013 - YouTube

autor: ~rcv 2013-09-01 14:35:51

avatar no pany a teraz z wulkanem przody i już poleci brawo

autor: ~gksiak 2013-09-01 14:36:34

avatar brawo Pany brawo!!!

autor: ~garbatka 2013-09-01 14:37:40

avatar mecz walki