Po 12 kolejce

• autor: gks1994, 2009-10-26 07:42

W 12 kolejce II grupy A Klasy punkty zgubiło Radomskie Zamłynie, remisując z rezerwami Grójeckiego Mazowsza. Kolejną wygrana zanotowała Pilica Nowe Miasto, która zaczyna coraz lepiej się spisywać w tym sezonie. Dla nas najważniejsza jest wygrana GKS, po bardzo ciężkim meczu z Betą Radom. Najwięcej bramek wpadło w Jedlińsku, gdzie miejscowy LKS pokonał LZS Zalesice 7:1.

Mazowsze II Grójec: Zamłynie Radom 2:2 (0:0)- w tym meczu nie brakowało emocji. Wg. trenera przyjezdnych Zamłynie było lepsze w tym spotkaniu, jednak to Mazowsze mogło zdobyć komplet punktów, niestety Mateusz Żaczka nie wykorzystał rzutu karnego. Zamłynie straciło dwa cenne "oczka" i traci dystans do uciekającej RuszCovii i Strażaka. Bramki: Wojtulewicz 2, Pietrzyk, Łapuński.

Pilica Nowe Miasto: Activ Belsk Duży 5:0 (3:0)- kolejne trzy punkty zdobywa Pilica Nowe Miasto. Co prawda nie miała najsilniejszego przeciwnika, lecz najważniejsza jest wygrana. Trener Activu usprawiedliwia się tym, że jego zespół nękają kontuzje i wielu graczy z podstawowej jedenastki nie mogło wystąpić w tym spotkaniu. Bramki: Kalinowski 2, Szymanski, Rzepkowski, Krzanowski.

Belweder Mogielnica: Kraska Jasieniec 1:3 (0:2)- ten mecz miał się odbyć w Jasieńcu, lecz na prośbę Kraski został rozegrany w Mogielnicy. Mimo, że Kraska na własne życzenie grała na wyjeździe, pokonała bez większego problemu najsłabszą drużynę II grupy A Klasy.

Akcja Jastrzębia: Sadownik II Błędów 4:2 (1:0)- Akcja to jedna z najsilniejszych drużyn w tym sezonie. Po tym zwycięstwie mają na swoim koncie 25 punktów i jeden mecz zaległy z Activem w Belsku Dużym (30.10.2009). Goście zgodnie z przewidywaniami nie byli trudnym przeciwnikiem dla Akcji, która bez problemów "zalicza" 7 mecz bez przegranej.

Windoor Beta Radom: GKS RuszCovia 2:3- chyba najbardziej emocjonujące spotkanie w tej kolejce ligowej. GKS był faworytem w tym meczu, lecz gospodarze zagrali bardzo ambitnie i przez pełne 90 minut stawiali zacięty opór. Ostatecznie goście wyszli obronną ręką i dopisali kolejne trzy punkty do swojego konta. Bramki: Siudek 2, Raczyński, Starzyński, Płaza.

LKS Jedlińsk: LZS Zalesice 7:1 (4:0)- najwyższą wygraną w 12 kolejce zanotował LKS Jedlińsk. Strzelił siedem bramek tracąc przy tym tylko jedną. LZS Zalesice przegrywają już czwarty mecz z rzędu i jeżeli nadal tak będzie wyglądała ich gra, będą jednym z głównych kandydatów do spadku. Bramki: Górczyński 3, Ławiński 2, Pawelec, Okruta.

KS Błotnica: Orzeł Gielniów 3:2 (2:1)- Orzeł zaczyna tracić dystans do czołówki tabeli. Przegrali już drugi mecz z rzędu i będzie im ciężko dogonić "uciekinierów". Przyjezdni statystycznie byli faworytem tego spotkania, lecz ich częste wahania formy sprawiły, że to gospodarze mogą cieszyć się z trzech punktów. Bramki: Pająk, Pankowski, Łopata 2, Natorski.

Strażak Wielogóra: Jodła Jedlnia Letnisko 3:0 (2:0)- lider II grupy A Klasy nie dał najmniejszych szans drużynie Jodły. W pierwszej połowie to przyjezdni byli lepsi, lecz ich nieskuteczność była kluczowa dla losów tego spotkania. Piłkarze z Wielogóry potrafili wykorzystywać swoje sytuacje i pewnie wygrali.

GKS RuszCovia : Iskra Janów